Olanaklar

Fiziksel İmkanlar

M.Ü Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Anadolu Hisarı'nda bulunan yerleşkesinde 13 derslik, iki amfi ve bir bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca merkez kampüs ve diğer tüm kampüslerin imkanlarından yayarlanabilmektedir.

1.jpg (262 KB) 2.jpg (397 KB)
3.jpg (470 KB) 4.jpg (331 KB)
5.jpg (112 KB)
12.jpg (17 KB) 7.jpg (34 KB)
8.jpg (127 KB) 9.jpg (123 KB)

İş İmkanları

Öğrencilere önbüro yönetimi ile ilgili güncel bilgisayar programları öğretilmektedir. Kat hizmetleri, yiyecek içecek yönetimi gibi bölüm dersleri de kısmen uygulamalı olarak verilmektedir. Bu programdan mezun olan öğrenciler, 3 ve daha üstü yıldızlı otellerde farklı departmanlarda iş olanağı bulmaktadır. Mezunlarımız en alt kademeden başlayarak, otel yöneticiliğine kadar çıkma imkanına sahiptir.

Önlisans programını tamamlayan ve mezuniyet koşullarını yerine getiren öğrenciler, DGS (dikey geçiş) sınavına girme hakkı kazanır. Bu sınavdan aldıkları puanlara göre , sınav kitapçığında belirtilen  4 yıllık fakülte ve yüksekokullara geçiş yapabilmektedirler. Geçiş yaptıkları okullarda, önlisans programında yer alan ve içerik ve kredi bakımından uygun görülen derslerden muaf tutulurlar. 

 


Bu sayfa Tourism and Hotel Management tarafından en son 16.03.2020 16:08:36 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM